Publikacja analityczna na temat rozwoju regionalnego kraju (trzecia edycja), opracowana jest na potrzeby monitorowania Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Obejmuje diagnozę zjawisk powiązanych z monitorowaniem zagrożeń środowiskowych, procesów demograficznych, uwarunkowań rozwoju kapitału ludzkiego i społecznego, gospodarczego oraz infrastruktury, a także potencjału administracyjnego samorządów (w tym ich kondycji finansowej, zarządzania przestrzenią). Zawiera podsumowanie ostatniego dostępnego roku oraz retrospekcję od 2011 r., także w odniesieniu do 16.
Tag: Gospodarka
-
-
Publikacja analityczna na temat rozwoju regionalnego kraju, opracowana na potrzeby monitorowania Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Obejmuje diagnozę zjawisk powiązanych z monitorowaniem zagrożeń środowiskowych, procesów demograficznych, uwarunkowań rozwoju kapitału ludzkiego i społecznego, gospodarczego oraz infrastruktury, a także potencjału administracyjnego samorządów (w tym ich kondycji finansowej, zarządzania przestrzenią). Zawiera podsumowanie ostatniego dostępnego roku oraz retrospekcję od 2011 r., także w odniesieniu do 16.
-
Publikacja analityczna na temat rozwoju regionalnego kraju, opracowana na potrzeby monitorowania Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Obejmuje diagnozę zjawisk powiązanych z monitorowaniem zagrożeń środowiskowych, procesów demograficznych, uwarunkowań rozwoju kapitału ludzkiego i społecznego, gospodarczego (produktywności, przedsiębiorczości i innowacyjności) oraz infrastruktury (podnoszącej konkurencyjność gospodarki i poprawiającej warunki życia), a także potencjału administracyjnego samorządów (w tym ich kondycji finansowej, zarządzania przestrzenią).
-
W 2018 r. mija 100 lat od utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji przygotowaliśmy publikację „Atlas statystyczny województwa podkarpackiego”. Jest to pierwsze opracowanie graficzne, które w tak szerokim zakresie przedstawia procesy społeczno-ekonomiczne zachodzące w regionie.
-
W 2018 r. mija 100 lat od utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował „Atlas statystyczny województwa mazowieckiego” prezentujący zróżnicowanie przestrzenne zjawisk społecznych i gospodarczych w regionie. Mazowsze jest uznawane za jedno z najbardziej zróżnicowanych wewnętrznie województw w Polsce. Wynika to z dominującej pozycji Warszawy i dynamicznie rozwijającego się obszaru metropolitalnego otoczonego terenami zmagającymi się z problemami depopulacji, bezrobocia i niskiej przedsiębiorczości.