Zdrowie i ochrona zdrowia w 2019 roku
Wyniki badań kondycji zdrowotnej ludności Polski oraz badań dotyczących infrastruktury i funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, prowadzonych w ramach Polskiej Statystyki Publicznej.
W przypadku kondycji zdrowotnej ludności - informacje m.in. o zachorowalności na wybrane choroby (np. zakaźne, nowotwory złośliwe, choroby i zaburzenia psychiczne), o przyczynach hospitalizacji szpitalnej. W przypadku infrastruktury opieki zdrowotnej - informacje m.in. o stanie i działalności zakładów prowadzących działalność leczniczą i o praktykach lekarskich, o kadrze medycznej, w tym o osobach posiadających prawo wykonywania zawodu i pracujących bezpośrednio z pacjentem, o podmiotach prowadzących działalność leczniczą w zakresie stacjonarnej i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, o aptekach, pomocy doraźnej i ratownictwie medycznym, a także o służbie medycyny pracy.
Podstawowe cechy charakteryzujące te placówki, np. rodzaje podmiotów, liczba łóżek, miejsc, karetek, liczba porad, osób leczonych, długości pobytu na oddziałach szpitalnych. Ponadto wybrane dane o wydatkach publicznych na ochronę zdrowia w 2019 r. i wyniki Narodowego Rachunku Zdrowia za 2018 rok. Poza częścią tabelaryczną: synteza wyników badań, uwagi metodyczne, objaśnienia pojęć stosowanych w opracowaniu, graficzna prezentacja opisywanych zjawisk.
04.03.2021
Korekta danych w tablicy 71 „Działalność pracowni diagnostycznych według województw” w odniesieniu do gammakamer w woj. Mazowieckim (w.13, kol.D,E), co powoduje zmianę w wyniku dla Polski (w.6, kol.D,E).