Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (luty 2021) | GUS - Portal Informacyjny

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (luty 2021)

Częstotliwość wydania
miesięczna

Dominuje spadek, w porównaniu z ubiegłym miesiącem, udziału ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii. Sytuacja ta była najbardziej widoczna w przypadku jednostek przetwórstwa przemysłowego zajmujących się produkcją metalowych wyrobów gotowych, z wyłączeniem maszyn i urządzeń (spadek wskazań o 13,1 p.proc.), jednostek usługowych o liczbie pracujących od 10 do 49 osób (spadek wskazań o 12,2 p.proc.) oraz jednostek handlu detalicznego o liczbie pracujących 250 i więcej osób (spadek wskazań o 11,0 p.proc.), a także z branży tekstylia, odzież, obuwie (spadek o 22,8 p.proc.).

Kolejny miesiąc utrzymuje się spadek wskazań na poważne lub zagrażające stabilności firmy problemy z zatorami płatniczymi. Sytuacja ta odnosi się do większości badanych obszarów gospodarki, w tym szczególnie jednostek przetwórstwa przemysłowego zajmujących się produkcją metalowych wyrobów gotowych, z wyłączeniem maszyn i urządzeń (spadek o 4,4 p.proc.).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.